Kontaktuppgifter

Så här kontaktar du Abisko naturvetenskapliga station.

Abisko naturvetenskapliga station
Vetenskapens väg 38
981 07 Abisko
Tel: 0980-400 21
Fax: 0980-401 71
E-post: ans@polar.se

Personal på Abisko naturvetenskapliga station

Magnus Augner
Enhetschef för enheten för terrester forskning
Telefon: 08-450 25 12
Mobil: 070-639 80 04
E-post: magnus.augner@polar.se

Ola Eriksson
Tekniker
Telefon: 0980-400 02
Mobil: 072-554 71 14
E-post: ola.eriksson@polar.se

Håkan Grudd
Forskningsstödsamordnare, ställföreträdande stationschef
Telefon: 08-450 25 32
Mobil: 070-525 01 72
E-post: hakan.grudd@polar.se

Robert Holden
Forskningsingenjör
Telefon: 0980-402 90
Mobil: 070-525 02 83
E-post: robert.holden@polar.se

Noella Jonsson
Husfru
Telefon: 0980-401 14
Mobil: 072-554 71 19
E-post: noella.jonsson@polar.se

Majlis Kardefeldt
Laboratorieassistent, administratör
Telefon: 0980-402 71
Mobil: 070-525 04 68
E-post: majlis.kardefeldt@polar.se

Annika Kristoffersson
IT-ansvarig
Telefon: 0980-401 18
Mobil: 072-554 72 17
E-post: annika.kristoffersson@polar.se

Niklas Rakos
Forskningsingenjör, ICOS
Mobil: 070-525 06 23
E-post: niklas.rakos@polar.se

Thomas Westin
Tekniker
Telefon: 0980-400 02
Mobil: 072-554 71 13
E-post: thomas.westin@polar.se

Jennie Wikström
Administrativ handläggare
Telefon: 0980-401 97
Mobil: 072-554 72 13
E-post: jennie.wikstrom@polar.se

Sidan uppdaterades: 19 september 2017