Medarbetare

Här finns kontaktuppgifter till Polarforskningssekretariatets medarbetare.

Katarina Gårdfeldt
Direktör
Mobil: 072-517 07 78
E-post: katarina.gardfeldt@polar.se

Ulf Hedman
Senior Adviser
Mobil: 070-344 93 17
E-post: ulf.hedman@polar.se

Strategiskt forskningsstöd och kommunikation

Justiina Dahl
Forskningssekreterare
Mobil: 070-294 40 45
E-post: justiina.dahl@polar.se

Anna-Maria Perttu
Forskningssekreterare
Mobil: 070-550 99 85
E-post: anna-maria.perttu@polar.se

Melina Granberg
Kommunikatör
Mobil: 070-550 41 45
E-post: melina.granberg@polar.se

Enheten för fartygsbaserat forskningsstöd

Enhetens e-post: marine@polar.se

Åsa Lindgren
Enhetschef
Mobil: 070-785 56 01
E-post: asa.lindgren@polar.se

Joachim Gyllestad
Tekniker
Mobil: 073-080 28 94
E-post: joachim.gyllestad@polar.se

Lars Lehnert
Teknikspecialist
Mobil: 073-023 05 21
E-post: lars.lehnert@polar.se

Pär Ljusberg
Teknikspecialist
Mobil: 070-344 92 63
E-post: par.ljusberg@polar.se

William Svärd
Drifttekniker IT
Mobil: 073-079 73 95
E-post: william.svard@polar.se

Enheten för landbaserat forskningsstöd

Magnus Augner
Enhetschef
Mobil: 070-639 80 04
E-post: magnus.augner@polar.se

Ola Eriksson
Teknisk samordnare
Telefon: 0980-400 02
Mobil: 072-554 71 14
E-post: ola.eriksson@polar.se

Håkan Grudd
Forskningsstödsamordnare, ställföreträdande stationschef
Mobil: 070-525 01 72
E-post: hakan.grudd@polar.se

Noella Jonsson
Husfru
Telefon: 0980-401 14
Mobil: 072-554 71 19
E-post: noella.jonsson@polar.se

Majlis Kardefeldt
Laboratorieassistent, administratör
Telefon: 0980-402 71
Mobil: 070-525 04 68
E-post: majlis.kardefeldt@polar.se

Annika Kristoffersson
IT-ansvarig
Telefon: 0980-401 18
Mobil: 072-554 72 17
E-post: annika.kristoffersson@polar.se

Erik Lundin
Forskningsingenjör
Mobil: 070-525 07 43
E-post: erik.lundin@polar.se

Alexander Meire
Forskningsingenjör
Mobil: 070-525 06 78
E-post: alexander.meire@polar.se

Niklas Rakos
Forskningsingenjör
Mobil: 070-525 06 23
E-post: niklas.rakos@polar.se

Thomas Westin
Tekniker
Telefon: 0980-400 02
Mobil: 072-554 71 13
E-post: thomas.westin@polar.se

Jennie Wikström
Administrativ handläggare
Telefon: 0980-401 97
Mobil: 072-554 72 13
E-post: jennie.wikstrom@polar.se

Svante Zachrisson
Tekniker
Mobil: 070-525 07 15
E-post: svante.zachrisson@polar.se

Enheten för verksamhetsstöd

Åsa Garmager
Administrativ chef
Mobil: 073-712 14 58
E-post: asa.garmager@polar.se

Anna-Karin Brännmark
Controller
Telefon: 070-344 94 09
E-post: anna-karin.brannmark@polar.se

Therese Lindbäck
Ekonomihandläggare
Telefon: 073-089 13 07
E-post: therese.lindback@polar.se

Niklas Hemphälä
HR-ansvarig
Mobil: 070-344 17 80
E-post: niklas.hemphala@polar.se

Carolina Sunna
Registrator, administrativ handläggare
Mobil: 070-550 23 93
E-post: carolina.sunna@polar.se

Sidan uppdaterades: 26 juni 2019