Medarbetare

Här finns kontaktuppgifter till Polarforskningssekretariatets medarbetare.

Katarina Gårdfeldt
Direktör
Telefon: 08-450 25 01
Mobil: 072-517 07 78
E-post: katarina.gardfeldt@polar.se

Justiina Dahl
Forskningssekreterare
Mobil: 070-294 40 45
E-post: justiina.dahl@polar.se

Ulf Hedman
Senior Adviser
Telefon: 08-450 25 11
Mobil: 070-344 93 17
E-post: ulf.hedman@polar.se

Enheten för marin forskning och innovationer

Enhetens e-post: marine@polar.se

Åsa Lindgren
Enhetschef
Telefon: 08-450 25 16
Mobil: 070-785 56 01
E-post: asa.lindgren@polar.se

Lars Lehnert
Teknikspecialist
Telefon: 08-450 25 14
Mobil: 073-023 05 21
E-post: lars.lehnert@polar.se

Pär Ljusberg
Teknikspecialist
Telefon: 08-450 25 24
Mobil: 070-344 92 63
E-post: par.ljusberg@polar.se

Per Salo
Teknikspecialist
Telefon: 08-450 25 15
Mobil: 073-023 95 95
E-post: per.salo@polar.se

Enheten för terrester forskning

Magnus Augner
Enhetschef
Telefon: 08-450 25 12
Mobil: 070-639 80 04
E-post: magnus.augner@polar.se

Ola Eriksson
Teknisk samordnare
Telefon: 0980-400 02
Mobil: 072-554 71 14
E-post: ola.eriksson@polar.se

Håkan Grudd
Forskningsstödsamordnare, ställföreträdande stationschef
Telefon: 08-450 25 32
Mobil: 070-525 01 72
E-post: hakan.grudd@polar.se

Noella Jonsson
Husfru
Telefon: 0980-401 14
Mobil: 072-554 71 19
E-post: noella.jonsson@polar.se

Majlis Kardefeldt
Laboratorieassistent, administratör
Telefon: 0980-402 71
Mobil: 070-525 04 68
E-post: majlis.kardefeldt@polar.se

Annika Kristoffersson
IT-ansvarig
Telefon: 0980-401 18
Mobil: 072-554 72 17
E-post: annika.kristoffersson@polar.se

Erik Lundin
Forskningsingenjör
Mobil: 070-525 07 43
E-post: erik.lundin@polar.se

Niklas Rakos
Forskningsingenjör
Mobil: 070-525 06 23
E-post: niklas.rakos@polar.se

Thomas Westin
Tekniker
Telefon: 0980-400 02
Mobil: 072-554 71 13
E-post: thomas.westin@polar.se

Jennie Wikström
Administrativ handläggare
Telefon: 0980-401 97
Mobil: 072-554 72 13
E-post: jennie.wikstrom@polar.se

Svante Zachrisson
Tekniker
Mobil: 070-525 07 15
E-post: svante.zachrisson@polar.se

Kommunikationsenheten

Anna-Karin Landin
Kommunikatör
Telefon: 08-450 25 04
Mobil: 072-575 00 02
E-post: anna-karin.landin@polar.se

Jan-Ola Olofsson
Kommunikatör
Telefon: 08-450 25 19
Mobil: 070-570 18 88
E-post: jan-ola.olofsson@polar.se

Enheten för verksamhetsstyrning

Susanne Jansson
Enhetschef, ställföreträdande direktör
Telefon: 08-450 25 27
Mobil: 070-290 14 04
E-post: susanne.jansson@polar.se

Åsa Garmager
Administrativ chef
Mobil: 073-712 14 58
E-post: asa.garmager@polar.se

Jeanette Axelsson
Internationell koordinator
Telefon: 08-450 25 28
Mobil: 072-707 25 27
E-post: jeanette.axelsson@polar.se

Anna-Karin Brännmark
Controller
Telefon: 070-344 94 09
E-post: anna-karin.brannmark@polar.se

Jimmy Edlund
Registrator
Mobil: 073-084 22 04
E-post: jimmy.edlund@polar.se

Vesna Feric Miljevic
Controller
Telefon: 08-450 25 05
Mobil: 072-575 00 03
E-post: vesna.feric@polar.se

Niklas Hemphälä
HR-ansvarig
Mobil: 070-344 17 80
E-post: niklas.hemphala@polar.se

Henric Lindqvist
Administratör
Telefon: 08-450 25 34
Mobil: 070-785 50 01
E-post: henric.lindqvist@polar.se

Daniela Sandström
Administratör
Mobil: 073-088 72 28
E-post: daniela.sandstrom@polar.se

Sidan uppdaterades: 17 oktober 2018